بر کشيدن نقاب

روح آزاده ي بشر هر كه نام انسانيت و آدميت را به عنوان يك ارزش براي خود بر مي گزيند؛ با ديدن اين تصاوير و پرواز دادن قوه ي تخيل خود درآن فضا؛نهايت جانگاهش به تامل و تاثير؛واداشته ميشود و بغضي به بلندي يك فرياد در حنجره اش نقش مي بندد؛خصلتي كه ديگر حدود و تقسيم بندي هاي تاريخ براي اين كره ي خاكي؛آن را در حصار نمي گيرد؛ پرده هاي از حيات وحش و خاموشي شعله هاي فكر و شعور پيشرفته ي بشر در اين قرن؛ كه صداي تمدن آن؛ گوش همگان را آزار مي دهد.
به دليل ملتهب بودن اوضاع منطقه ناشي از روح تجاوز وكشور گشايي قدرت مطلقه فعلي جهان؛همه ي دوربين ونگاههاي رسانه هاي جمعي جهانبه اين منطقه دوخته شده است؛حال افشاي واقعيت تلخ رفتار غير انساني و غير متعهدانه ي سربازان نيروهاي ائتلاف در برابر اسران عراقي؛همچون بمبي مهلك براي وجهه و منافع كشورهاي آمريكا و انگليس؛نقل محافل سياسي؛اجتماعي و حتي فرهنگي تمام گردهمايي ها شده است.
آن اقدامات وحشيانه ؛شنيع و بسيار دردناك؛در زندان ابو غريب كه حتي شايد حيوان ها نيز از آن بي بهره اندگاز سوي كشوري روي داده استگكه تنها بهانه اش براي اين يورش؛توسعه بخشيدن به روح آزادي در ميان مردم اين خطه و رهايي آنان از عقب ماندگي و جور وستم صدام حسين بود.
البته در سيستم بسيار امنيتي و اطلاعاتي پيشرفته ي اين كشورها و نظم و ترتيبي كه ميان اركان مختلف نظامي آنان وجود دارد؛چگونگي درز كردن اين مطالب و عكس ها؛سوال هاي بزرگي در ذهن ها ايجاد مي كند؛ شايد حس انتقام جويي و تقابل به مثل حركتهاي اخيري كه اين گروهك هاي بي هدف وبي نام ونشان موجود در عراق در برابر نيروهاي متجاوز به آن كشور؛انجام داده اند؛تنها دليل باشد براي پخش آن تصاوير و البته نقش موثري كه در پي آن؛در كم كردن روحيه ي اين گروهك ها مي تواند ايجاد كند.
اما به راستي؛آ ن همه دادخواهي ها كه كشورهاي مدعي در مرگ آزادي هاي فردي و اجتماعي؛در كشورهاي جهن سوم؛به سر مي دهند؛چرا اين جنايت ها را از ديده مي گذرانند و جسارتي دوباره گونه به مرتكبان آن مي دهند؛بدون اينكه دلهره ي مجازات؛در وجودشان ايجاد كنند؟
آن سازمان بين المللي كه از پايه هاي بودنش؛دفاع از حقوق بشر و مليت ها است؛چرا سكوت ترس گونه اي را پيشه كرده است؟
و بازهم و بازهم و بازهم؛اين مرغ سر به خاك كرده ي جهان عرب را بايد ديگر بار؛فاتحه اي بر مزارش خواند وآهي كشيد كه سالهاست؛مرگ را تجربه كرده است.
((‌ يا حق ))
روزنامه ي انگليسي(( ديلي ميرور )):
اسير عراقي كه دست وپا بسته در حال تهديد شدن ازسوي سربازان بريتانيايي است كه در يك مورد؛يك سرباز ظاهرا در حال ادرار كردن به روي اوست.
شبكه ي تلويزيوني(( اس بي اس )):
سربازان آمريكايي را نشان مي دهد كه با تمسخر و خنده؛زندانيان عراقي برهنه را كه كلاه بر سر داشتند و به بدن برخي از آنان سيم متصل شده؛وادار مي كنند؛روي يكديگر بنشينند.
1_222052_1_6.jpg

/ 6 نظر / 5 بازدید
asal

روندتو عوض کردی نشناختم به هر حال اينطوری بهتر شد

hassan

هر کسی اومده وبلاگ درست کرده.مگه بچه بازيه؟ اينارو تو روزنامه هم می نويسن.گيگيلی.

شیدا

حسن جان بيا جام شيدا بزن *شراب طهور مصفی بزن

hananah

عشق چون آمد گريبان چاک به * شستن از دل هرچه را ناپاک به....

لیلا

سلام خسته نباشی همه اينهای که گفتی درسته و خودمون می دونيم . ولی کاری نمی تونيم انجام بديم خودت را زياد ناراحت نکن . موفق باشی .تشکر که سر زدی ....